menu close arrow_back_ios person_add home

Redakcja Współczesnej Dietetyki

Nadzór merytoryczny

REDAKTOR MERYTORYCZNA

dr n. med. Aneta Kościołek

REDAKTOR NACZELNA

Anna Gadzińska-Kryjak

Autorki i autorzy Współczesnej Dietetyki

dr n. med. Aneta Kościołek

CZYTAM ARTYKUŁY

Redaktor merytoryczna magazynu Współczesna Dietetyka. Dietetyk, biotechnolog. Wykładowca w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Szczególne zainteresowania naukowe: polifenole, żywienie kobiet w ciąży oraz wpływ żywienia na układ sercowo-naczyniowy. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Autorka publikacji naukowych oraz promotor kilkudziesięciu prac dyplomowych.

mgr Jakub Adamczewski

CZYTAM ARTYKUŁY

Dietetyk, dietetyk sportowy. Absolwent dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Aktualnie doktorant w Zakładzie Dietetyki Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Naukowo interesuje się ogólnopojętą dietetyką sportową, a szczególnie wpływem suplementacji na wskaźniki wydolności fizycznej sportowców różnych dyscyplin. Zawodowo współpracuje ze sportowcami, amatorami oraz osobami aktywnymi fizycznie.

dr Radosław Balwierz

CZYTAM ARTYKUŁY

Farmaceuta, doktor nauk farmaceutycznych, adiunkt w Katedrze Farmacji i Chemii Ekologicznej Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Autor licznych publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, kursów oraz wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Redaktor naukowy podręcznika Farmakoterapia. Kiedy żywność ma znaczenie. Interakcje leków z żywnością w praktyce dietetyka.

Immunolog Barbara Joanna Bałan

CZYTAM ARTYKUŁY

Lekarz, specjalista chorób wewnętrznych, immunolog. Adiunkt w Zakładzie Immunologii, Biochemii i Żywienia WUM. Autorka licznych publikacji naukowych dotyczących właściwości immunomodulujących substancji pochodzenia roślinnego.

mgr Zuzanna Baraniak

CZYTAM ARTYKUŁY

Dietetyczka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku dietetyka. Ukończyła kursy: Dietetyka Sportowa, Gut Check: Exploring Your Microbiome University of Colorado Boulder & University of Colorado System, Diabetes − a Global Challenge University of Copenhagen. Szczególnie bliski jest jej temat pracy z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi.

Specjalista chorób wewnętrznych Agnieszka Barchnicka

CZYTAM ARTYKUŁY

Aktualnie jest w trakcie specjalizacji z hematologii w Oddziale Hematologicznym SPZOZ ZSM w Chorzowie, doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Fizjoterapeuta Zygmunt Bartosiewicz

CZYTAM ARTYKUŁY

Certyfikowany terapeuta manualny i trener personalny, wykładowca akademicki AWF w Warszawie, twórca Kliniki Fizjoterapii.

dr n. biol. Anna M. Basińska

CZYTAM ARTYKUŁY

Specjalista ds. naukowych Instytutu Mikroekologii w Poznaniu. Uzyskała stopień doktora nauk biologicznych na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest autorką publikacji naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach oraz doświadczoną prelegentką. Obecnie związana jest z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu, który jako jednostka medyczna i badawcza realizuje wiele projektów naukowych i edukacyjnych oraz świadczy pacjentom usługi z zakresu nowoczesnej diagnostyki laboratoryjnej.

dr n. społ. Katarzyna Bąbik-Bronić, BCBA

CZYTAM ARTYKUŁY

Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, certyfikowany analityk zachowania (BCBA), terapeuta i superwizor behawioralny PLTB. Analityk zachowania i psycholog w zespole żywienia i chorób dietozależnych Kliniki Pediatrii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wykładowca. Współtwórca kodeksu etycznego PLTB. Uczestniczka wielu szkoleń oraz konferencji krajowych, jak i międzynarodowych. Autorka wielu publikacji naukowych.

Karolina Paulina Bebelska

CZYTAM ARTYKUŁY

Absolwentka studiów doktoranckich I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, mgr położnictwa, autorka publikacji z zakresu położnictwa, ginekologii i neonatologii oraz prelegent konferencji naukowych, położna