menu close arrow_back_ios person_add home

Redakcja Współczesnej Dietetyki

Nadzór merytoryczny

REDAKTOR MERYTORYCZNA

dr n. med. Aneta Kościołek

REDAKTOR NACZELNA

Anna Gadzińska-Kryjak

Autorki i autorzy Współczesnej Dietetyki

Joanna Walasek

CZYTAM ARTYKUŁY

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk, biolog, absolwentka studiów magisterskich na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach oraz na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Absolwentka studiów podyplomowych na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach oraz na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Katowicach. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, Szkoleniowiec w Akademii Dietetyki Klinicznej z zakresu Żywienia w Nieswoistych Chorobach Zapalnych Jelit, Certyfikowany Ekspert Programu ModuLife mającego na celu prawidłowe żywienie osób z chorobą Leśniowskiego-Crohna, uczestnik szkolenia SOIT – Specjalista przyjazny insulinoopornym polecany na stronie Fundacji (https://szkoleniesoit.pl/specjalisci_soit/walasek-joanna/). Autorka wielu artykułów z zakresu żywienia w różnych jednostkach chorobowych publikowanych w renomowanych czasopismach. Obecnie prowadzi własny Gabinet Dietetyki Klinicznej w Chorzowie. Autorka strony internetowej: www.dietetykwalasek.pl

Kamila Wasiluk

CZYTAM ARTYKUŁY

Absolwentka stomatologii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz studiów z specjalizacyjnych z ortodoncji na Uniwersytecie Krems w Austrii. Od wielu lat zajmuje się kompleksowym leczeniem wad zgryzu w oparciu aparaty stałe i technikę CAD wprowadzoną przez dr Greenfielda z USA. Prywatnie pasjonuje się zdrowych stylem życia i odżywiania.

Dorota Waśko-Czopnik

CZYTAM ARTYKUŁY

Lekarz, specjalista chorób wewnętrznych, gastroenterolog, dyplomowany konsultant żywieniowy, autorka ponad 130 publikacji medycznych i książek z zakresu gastroenterologii, dietetyki i żywienia, wykładowca licznych konferencji medycznych, gastroenterologicznych i dietetycznych. Na co dzień pracuje jako adiunkt w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jako lekarz, gastroenterolog i dietetyk zdaje sobie sprawę jak ważne w życiu człowieka jest zdrowe i zrównoważone odżywianie oraz jak znaczący ma wpływ na organizm. Pacjenta traktuje indywidualnie, z uwzględnieniem jego potrzeb i problemów zdrowotnych na makroskładniki pokarmowe, w sposób jak najbardziej naturalny, opierając się na produktach ogólnodostępnych i nieprzetworzonych. 

Natalia Wawszczyk

CZYTAM ARTYKUŁY

Specjalistka w obszarze uroginekologii i opieki okołoporodowej. Zaangażowana w rozwój kobiecej fizjoterapii w Polsce, wspiera kobiet na różnych etapach życia.

Edyta Węcławska

CZYTAM ARTYKUŁY

Dietoterapeuta chorób wewnętrznych i metabolicznych. Ekspert w obszarze schematów suplementacji dietetycznych. Szkoleniowiec i autorka wielu webinarów, artykułów i warsztatów. Propagatorka wiedzy na temat leczenia i diagnostyki chorób współistniejących zaburzających prawidłowy rozwój dzieci.

Aleksandra Wedziuk

CZYTAM ARTYKUŁY

Maja Węgrzyn

CZYTAM ARTYKUŁY

Dietetyk kliniczny. Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum. Pracuje na Oddziale Klinicznym Urologii i Urologii Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Na co dzień prowadzi dietoterapię pacjentów z chorobami urologicznymi oraz nefrologicznymi.

Agnieszka Wierzbicka

CZYTAM ARTYKUŁY

Diagnosta laboratoryjny, adiunkt WSIE Szczecin, absolwentka studiów WNP US Szczecin, PUM Szczecin, studiów podyplomowych z analityki medycznej, dietetyki, zarządzania, higieny i epidemiologii.

Marceli Wiski

CZYTAM ARTYKUŁY

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Swoje zainteresowanie ukierunkowuje na dietetykę sportową. Aktualnie członek Dietetyki #NieNaŻarty, gdzie pracuje jako dietetyk zarówno z początkującymi, jak i elitarnymi sportowcami.

Klaudia Wiśniewska

CZYTAM ARTYKUŁY

Dietetyczka kliniczna, wykładowczyni i założycielka Centrum Terapii Dietetycznej SPOT (www.centrumspot.pl), gdzie na co dzień pracuje z pacjentami. W ramach swojej pracy doktorskiej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym bada skuteczność diet roślinnych w aspekcie otyłości i innych chorób metabolicznych. Prze wiele lat w ramach pracy w instytutach naukowych, w tym w Instytucie Żywności i Żywienia koordynowała projekty edukacyjne o zasięgu ogólnopolskim. Nadal chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi, nie tylko w gabinecie. Usłyszeć ją można w Dzień dobry TVN, Pytaniu na Śniadanie, Onet Rano #wiem oraz w Polskim Radio. Jest autorką licznych publikacji naukowych z zakresu diet roślinnych, otyłości i chorób układu pokarmowego.