menu close arrow_back_ios person_add home

Dieta dla płodności - Sylwia Leszczyńska

Wszystko co przyszły rodzic powinien wiedzieć na temat wpływu diety na płodność oraz zdrowie przyszłego dziecka.

 

"Prawidłowa dieta ma zasadniczy wpływ na nasze zdrowie. W ostatnich latach poczyniono wiele obserwacji wskazujących na wpływ dobrze zbilansowanej diety na płodność i rozwój płodu.
Książka, która trzymacie Państwo w ręku nie tylko wyjaśni mechanizmy działania prawidłowej diety, ale zawiera również praktyczne wskazówki jak dobierać spożywane posiłki, aby zwiększyć szansę na zajście w ciążę i poprawić zdrowie nienarodzonego jeszcze dziecka. Polecam tę książkę wszystkim parom chcącym przygotować swoje organizmy przed planowaną ciążą, mającym problemy z zajściem w ciążę, jak również tym, którym na sercu leży zdrowie przyszłego potomstwa" - prof. CMKP dr hab. n. med. Romuald Dębski

 

Dieta dla płodności to program dietetyczny wspomagający organizm i układ rozrodczy. To dieta bogata w kluczowe dla płodności składniki, potrzebne do produkcji i działania hormonów, tworzenia komórki jajowej i plemników, zachowania regularnych owulacji, rozwoju płodu i podstawa do zachowania zdrowia dziecka w przyszłości. To dieta, która skupia się na tym, aby dać rodzicom i ich przyszłemu dziecku jak najlepszy start.

W książce zawarte są ponadto istotne dla płodności porady innych specjalistów: dr n med. Jakuba Rzepki - spec. ginekologii i położnictwa, Małgorzaty Jolanty Kaczyńskiej - psychologa, dr n med. Piotra Miśkiewicza, spec. endokrynologii i chorób wewnętrznych, Natalii Wawszczyk - fizjoterapeutki, spec. uroginekologii i położnictwa, lek. dent. Elizy Ganczarskiej-Kaliszuk. Dodatkowo – zbilansowane menu w oparciu o przepisy Mateusza Gesslera.

Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Zwierciadło.