menu close arrow_back_ios arrow_back_ios person_add login

Markery ryzyka chorób sercowo-naczyniowych

Choroby układu krążenia, które są jednym ze skutków rozwoju cywilizacji, wyprzedziły w statystykach inne przyczyny zgonów zarówno w naszym kraju, jak i w światowych trendach. W 2020 roku 37,5% zgonów w Polsce było z przyczyn sercowych, czyli ostrej niewydolności wieńcowej, zwanej potocznie zawałem serca1.

Choroby układu krążenia, które są jednym ze skutków rozwoju cywilizacji, wyprzedziły w statystykach inne przyczyny zgonów zarówno w naszym kraju, jak i w światowych trendach. W 2020 roku 37,5% zgonów w Polsce było z przyczyn sercowych, czyli ostrej niewydolności wieńcowej, zwanej potocznie zawałem serca1.

Chcesz przeczytać więcej?

Pełna treść artykułu, wraz z załącznikami do pobrania, dostępna jest dla prenumeratorów czasopisma, po zalogowaniu się.


O autorze

mgr Dominika Tomaszewska

CZYTAM ARTYKUŁY

Diagnosta laboratoryjny, młodszy embriolog, dietetyk kliniczny. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; założycielka poradni dietetycznej Diet-Therapy; pracownik laboratorium Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA; autorka szkoleń z zakresu diagnostyki oraz dietoterapii zaburzeń hormonalnych i niepłodności.


Czytaj więcej

200 @ articleopis
HTTP status 200 OK
Controller ArticleController :: opisAction
Controller class App\FrontendBundle\Controller\ArticleController
Route name articleopis
Has session yes
350 ms
Total time 350 ms
Initialization time 24 ms
10.0 MB
Peak memory usage 10.0 MB
PHP memory limit 128 MB
117
Errors 0
Deprecated Calls 117
Silenced Errors 0
anon.
Logged in as anon.
Authenticated Yes
Token class AnonymousToken
19 ms
Render Time 19 ms
Template Calls 6
Block Calls 10
Macro Calls 0
21 in 11.23 ms
Database Queries 21
Query time 11.23 ms
Invalid entities 0
Second Level Cache disabled
0
Real Blocks 0
Containers 0
Events 0
Routing 350 Routes
Routes 350
Resources 487
Container 781 Services
Services 781
Parameter
namespaces
67
Twig Twig
Globals 14
Extensions 50
avail. Tests 15
avail. Filters 92
avail. Functions 65
2.8.18
Profiler token 8ca359
Kernel name app
Environment dev
Debug enabled
PHP version 7.1.33-52+0~20230409.76+debian11~1.gbp03e0c6   View phpinfo()
PHP Extensions xdebug accel
PHP SAPI fpm-fcgi